ALANYA KENT KONSEYİ - Başkan

Ana Sayfa>Başkan

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan ÖZCAN,

Alanya doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Alanya’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nde tamamlayan Nurhan ÖZCAN branş olarak piano ve şan dallarında eğitim almıştır.

İstanbul Özel Çavuşoğlu Koleji’nde müzik öğretmenliği yapmıştır. Meslek hayatı boyunca müzik alanında bir çok sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak vokal, trio, koro çalışmaları yapmıştır.

Alanya’da turizm sektöründe üst düzey yöneticilik yapan ÖZCAN,  birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici ve gönüllü olarak çalışmıştır. TOBB Antalya Kadın Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyesidir. ALTAV (Alanya Turizm Tanıtma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi olup Türkiye Kent Konseyleri Platformu 16. Dönem Başkanlığı yapmıştır. Yerel Yönetimler alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

BAŞKANDAN MESAJ

Kıymetli hemşehrilerim,

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 76. Maddesinde belirtilen hedefler doğrultusunda, halkın yönetime katılımını sağlayacak mekanizmaları geliştiren ve halkın kendi sorunlarına sahip çıkmasına özendiren yönetişim eksenli, katılımcı demokrasiyi esas alan 6 Haziran 2009 tarihli Kent Konseyleri Yönetmeliğine göre faaliyetlerine devam eden Alanya Kent Konseyi örnek çalışmaları ile Türkiye’de başarılı kent konseyleri içinde yerini almıştır.

“Birlikte Yönetiyoruz”

Alanya Kent Konseyi, Alanya’da farklı grup ve çevreleri aynı paydada buluşturarak “Beraber Yönetiyoruz” diyerek Alanya halkı ile yönetim arasında köprü görevi kurmaktadır ve yerel demokrasiyi taçlandırarak kent konseylerinin birer demokrasi okulu olduğunu göstermektedir.

Alanya Kent Konseyi Çocuk, Gençlik Kadın, Engelsiz Kent, Üniversite Meclisleri ve Çalışma Gruplarıyla büyük bir aile olarak kenti için çalışmalarını sürdürmektedir. Alanya Kent Konseyi herhangi bir siyasi görüş ideoloji, dil, din, ırk, meshep ayırt etmez siyasi bir yapılanmayada izin vermez. Yasa gereği her siyasi partiye eşit mesafede uzaklıktadır.

“Ortak Akıl Hedefimizdir”

Ortak akıl ve bilinçle hareket ederek kentlerimize, geleceğimize sahip çıkmak adına tüm vatandaşlarımızı bulundukları şehirlerde kent konseylerinin meclis ve çalışma gruplarına katılmaya davet ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Nurhan ÖZCAN

Alanya Kent Konseyi Başkanı

baskan@alanyakentkonseyi.org.tr
alanyakentkonseyi@gmail.com

SOSYAL MEDYA