ALANYA BELEDİYESİ, HABİTAT DERNEĞİ VE ALANYA KENT KONSEYİ İŞBİRLİĞİNDE YAPILAN PROTOKOL

Ana Sayfa>Projeler

Alanya Belediyesi, Habitat Derneği ve Alanya Kent Konseyi işbirliğinde yapılan protokol

Alanya Belediyesi, Habitat Derneği ve Alanya Kent Konseyi işbirliğinde yapılan protokolle  2010 yılından beri Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’ndeki bilişim eğitimleri devam ediyor.
Bu protokolün amacı tarafların ortak katkıları doğrultusunda oluşturulacak olan Habitat Bilişim Akademisi’nde Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği bünyesinde geliştirilecek yeni eğitim müfredatları ve halen yürütülmekte olan “Geleceğini Tasarla Programı”, “Paramı Yönetebiliyorum Projesi” (Bundan sonra PY olarak anılacaktır), “Bilişimde Genç Hareket Projesi” (Bundan sonra BGH olarak anılacaktır) , İnternetle Hayat Kolay Projesi ( Bundan sonra İHK olarak anılacaktır.) ve Geleceğini Şimdi Yönet Projesi (Bundan sonra GYP olarak anılacaktır.). Yukarıdaki eğitim başlıklarınca ihtiyaca yönelik olarak eğitimler periyodik aralıklarla devam etmektedir.
Proje kapsamında aynı zamanda Habitat Bilişim Akademisi de olan Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde düzenlenen yetişkin eğitimlerinde, şimdiye kadar 386 kişiye ulaşıldı.
İlgili protokol periyodik aralıklarla yenilenerek kurumlar arasındaki işbirliği sürdürülüyor. 1 Aralık 2015’ te Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde bir tören düzenlenerek, süresi dolan protokol 3 yıllığına yenilendi.
Protokolle birlikte, 11-27 Kasım 2015 tarihleri arasında “Geleceğini Tasarla” projesi kapsamında gerçekleştirilen Bilgisayar Okuryazarlığı Eğitiminin kursiyerlerine de tören eşliğinde “Katılım Belgeleri” takdim edildi.